Umów się na wizytę

  • 507 109 850
  • (22) 723 12 33

Stomatologia dziecięca

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym zaczyna się od spotkania i wzajemnego poznania zespołu medycznego( lekarz, asystentka) z dzieckiem i rodzicami. Podczas niego dziecko oswaja się z nowymi osobami, sprzętem, nagrodami. Rodzice przedstawiają swoje prośby i oczekiwania dotyczące pierwszej wizyty. Badanie jamy ustnej jak inne zabiegi zawsze są poprzedzane zasadą:,, Powiedz, pokaż, zrób” Lekarz dostosowuje swój plan wizyty do potrzeb rodziców i dojrzałości dziecka.

Bardzo ważnym aspektem jest również współpraca rodziców, którzy stanowią dla dziecka wsparcie i dają poczucie bezpieczeństwa, tak potrzebne podczas pierwszego kontaktu z dentystą.

Jeżeli konieczne jest leczenie

Zawsze jest poprzedzone określeniem planu zabiegu z kosztorysem i zgodą rodziców, akceptujących plan lekarza. Dziecko w gabinecie przebywa z rodzicami, nieraz z rodzeństwem. Wszyscy obecni są pomocą i wsparciem. Ułatwieniem może być przyniesiona ze sobą ulubiona zabawka. Dzieci mogą być leczone na kolanach rodzica, jeśli chcą. Zachętą do leczenia są kolorowe wypełnienia. Wizytę kończy zawsze nagroda za dzielność.