Odpowiednie podejście stomatologa dziecięcego to podstawa!

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym zaczyna się od spotkania i wzajemnego poznania zespołu medycznego( lekarz, asystentka) z dzieckiem i rodzicami. Podczas niego dziecko oswaja się z nowymi osobami, sprzętem, nagrodami. Rodzice przedstawiają swoje prośby i oczekiwania dotyczące pierwszej wizyty. Badanie jamy ustnej jak inne zabiegi zawsze są poprzedzane zasadą:,, Powiedz, pokaż, zrób” Lekarz dostosowuje swój plan wizyty do potrzeb rodziców i dojrzałości dziecka.

Bardzo ważnym aspektem jest również współpraca rodziców, którzy stanowią dla dziecka wsparcie i dają poczucie bezpieczeństwa, tak potrzebne podczas pierwszego kontaktu z dentystą.

 

Jeżeli konieczne jest leczenie

Zawsze jest poprzedzone określeniem planu zabiegu z kosztorysem i zgodą rodziców, akceptujących plan lekarza. Dziecko w gabinecie przebywa z rodzicami, nieraz z rodzeństwem. Wszyscy obecni są pomocą i wsparciem. Ułatwieniem może być przyniesiona ze sobą ulubiona zabawka. Dzieci mogą być leczone na kolanach rodzica, jeśli chcą. Zachętą do leczenia są kolorowe wypełnienia. Wizytę kończy zawsze nagroda za dzielność

Czy wiesz, że?

strona w trakcie aktualizacji

Dlaczego my?
Przede wszystkim zadowoleni PACJENCI!
DENTALPROTETICA to zespół ludzi wysoko wykwalifikowanych w swoich dziedzinach.To właśnie nasi stomatolodzy i ortodonci dbają o to, aby przeprowadzany zabieg leczenia lub wybielania zębów był szybki, bezbolesny i przebiegał w miłej atmosferze.